Nowa strona internetowa dla Miejskiego Związku Komunikacji w Jastrzębiu-Zdróju

15.10.2018

Na konferencji prasowej zorganizowanej przez Miasto Jastrzębie-Zdrój została zaprezentowana nowa strona internetowa dla MZK Jastrzębie-Zdrój.

Bardzo ciekawym dla nas projektem okazało się wykonanie strony dla Miejskiego Związku Komunikacji w Jastrzębiu-Zdroju. Zakres zlecenia obejmował: wykonanie strony internetowej na dedykowanym systemie CMS, system powiadomień SMS oraz biuletyn informacji publicznej.

Po przeanalizowaniu starej strony oraz potrzeb klienta, przystąpiliśmy do pracy. Zostały przygotowane wizualizacje wraz z propozycją rozmieszczenia informacji. Po drobnych poprawkach dostaliśmy akceptację i Łukasz (programista) przystąpił do programowania. Wszystko poszło w mirę gładko, aż do momentu importu danych, gdy początkowo nie otrzymaliśmy zrzutu danych z bazy. Danych było masę z kilku lat, więc opcja rocznego przeniesienia nie wchodziła w grę ale szybko się nie poddaliśmy  i stworzyliśmy skrypt, który analizował zawartość strony i kopiował ją do plików XML bez dostępu do serwera.  W ten sposób udało nam się skopiować 60% danych, co trwało niemal 2 dni! Niestety ponownie stanęliśmy w miejscu bowiem administrator serwera zauważył, że generujemy im spore obciążenie i ograniczył czas wykonywania operacji na serwerze. Ciężko powiedzieć gdzie był problem, ponieważ gdy sytuacja nie miała już rozwiązania nagle okazało się, że jednak dostaniemy zrzuty z bazy co całkowicie rozwiązało problem i pozwoliło nam na dokończenie realizacji.

Strona: http://mzkjastrzebie.pl
Technologia: PHP, MYSQL, HTML5, CSS3, JAVASCRIPT, BOOTSTRAP, JQUERY